Studio wyposażone jest w profesjonalny, wysokiej klasy sprzęt oświetleniowy (Bowens)  i fotograficzny (Nikon).  Sam lokal jest przytulny, przystosowany do zaspokajania potrzeb rodzin z małymi dziećmi i przyszłych mam.

Studio mieści się w Warszawie, na 1 piętrze budynku zlokalizowanego w Porcie Praskim, przy ul. Okrzei 8.

kolaz Okrzei 9

 

HISTORIA POWSTANIA LOGO I NAZWY STUDIO

Przed kilkoma laty, w czasie powstawania studio,  dostałam od zaprzyjaźnionych rodziców adopcyjnych tajskiej dziewczynki list z rysunkiem słonia… Z dziewczynką tą o imieniu Tayanee byłam bardzo związana (przed laty wiele miesięcy pracowałam w tajskim sierocińcu), miałam nadzieję, że ma teraz prawdziwy dom i jest szczęśliwa, ten rysunek zdawał się to potwierdzać. Tayanee zgodziła się, aby jej kolorowy słoń stał się logo mojego studio. Nazwa też musiała się wiązać ze słoniem, symbolem Tajlandii (elefantti to słoń po … fińsku).  Słowo to pięknie napisała dla mnie Emilka, dziś już dorosła dziewczyna, a wówczas początkująca uczennica:)

PRZYGOTOWANIE DO SESJI CIĄŻOWEJ

Na wyposażeniu studio jest sporo ubrań dla przyszłej Mamy: spódnice, sukienki mini, midi i maxi, szale, materiały do owijania, pasy ciążowe, koszule... Ze strony Mamy wystarczy ciemna oraz biała lub cielista bielizna (do ukrycia pod jasnymi materiałami lub koronkowa, jeśli chcemy ją eksponować). Oczywiście zachęcam do przyniesienia własnych zmian ubrań (głównie przyszły Tata) - nawet jeśli nie skorzystamy ze wszystkich, warto mieć alternatywę. Zawsze dobrze wyglądają jeansy z białą lub jasną koszulką czy biała męska koszula (sprawdzi się również u ciężarnej Mamy). Dobry wybór to ubrania w pastelowych kolorach, zawsze przyda się też zwykły czarny t-shirt. Starajmy się unikać nadruków, paski czy kropki dobrze jednak wychodzą na zdjęciach.

Mile widziane wszelkie Wasze uwagi dotyczące charakteru zdjęć. Poproszę Was o wyrażenie własnych oczekiwań po przyjściu do studio tak, aby zdjęcia na pewno się Wam podobały. Być może preferujecie zdjęcia czarno białe, z tłem w określonym kolorze, z częściowym rozmyciem sylwetki? Zastanówcie się, czy podobają się Wam zdjęcia na jasnym czy czarnym tle, zdjęcia nastrojowe, intymne a może te w wesołym klimacie?

Prośba o przyniesienie obuwia zastępczego lub poproszę o poruszanie się po studio boso lub w skarpetkach – będziemy chodzić po papierowym białym tle.

W czasie sesji proszę o nie wykonywanie zdjęć z własnych aparatów (polityka studio).

Zdjęcia można oczywiście dowolnie powielać w celach prywatnych, drukować w każdej formie, umieszczać na portalach społecznościowych itd.

Bardzo proszę pojawiać się na sesji na wyznaczoną godzinę; przyjście 30 min przed czasem może oznaczać, że nie będę mieć szansy odpocząć po poprzedniej sesji lub studio będzie jeszcze zamknięte.

Po upływie ok 2-3 tygodni wybrane przeze mnie zdjęcia (90% materiału odpada z powodu zamkniętych oczu, kiepskich minek itp.), zostaną poddane profesjonalnej obróbce i zamieszczone do Waszej akceptacji w chronionej hasłem galerii internetowej, do której drogą mailową otrzymacie login i hasło. W zależności od wybranego pakietu w galerii znajdzie się do Waszego wyboru ok. 25-70 zdjęć)

Zdjęcia są Wam następnie przesłane pod wskazany adres w formie wysokiej rozdzielczości plików jpg na nośniku elektronicznym oraz w formie wysokiej jakości wydruków w formacie 15x21 w ozdobnym pudełku.

Proszę o dokonywanie płatności przelewem w po sesji na numer konta podany w wysłanym Wam mailu informacyjnym potwierdzającym sesję.

Istnieje możliwość zmiany terminu sesji, prośba o taką informację możliwie na dzień przez sesją. Namawiam do zmiany terminu jeśli ktoś z Was jest np. przeziębiony.

PRZYGOTOWANIE DO SESJI RODZINNO- DZIECIĘCEJ

Prośba o przyniesienie kilku zmian ubrań dla siebie i dzieci; nawet jeśli nie skorzystamy ze wszystkich, warto mieć alternatywę (dobry wybór to ubranka w zróżnicowanych kolorach, najlepiej wybrać i coś pastelowego i coś w żywszych kolorach, co nada zdjęciom różnorodny charakter). Zawsze dobrze wyglądają jeansy z białą lub jasną koszulką- zarówno u rodziców, jak i u dziecka. W przypadku ubrań kolorowych, starajmy się unikać nadruków, wybierzmy raczej paski, kropki, kwiatki, kratkę. Warto do koszuli chłopca przynieść krawat czy muszkę, dla dziewczynki apaszkę, ozdobną spinkę czy kwiat do wpięcia we włosy. Mile widziane kapelusze, chustki itp. Takie drobiazgi dodadzą uroku fotografiom. Do wykorzystania mam również sporo drobiazgów będących na wyposażeniu studio (czapki, kapelusze, krawaty, spódniczki TuTu itp., do których koniecznie przynieście proste białe podkoszulki czy body).

Jeśli dziecko ma np. ulubioną zabawkę albo własne wyobrażenie dotyczące sesji – chętnie je zrealizuję. Ważne, żeby dziecko poczuło się swobodnie, nie przymuszane do sesji. Maluchowi łatwo wmówić, że to pluszaka fotografujemy a nie dziecko  Sesja odbywa się w atmosferze zabawy z udziałem i fotografa i rodziców; staramy się nie namawiać malucha do przyjmowania określonych póz, zależy nam raczej na uchwyceniu jego uśmiechu i naturalnie wyrażanych emocji. Strofowanie dziecka ma skutek zwykle odwrotny do zamierzonego, wspólnymi siłami staramy się więc spowodować, by dziecko zapomniało, że nam pozuje (zwykle dzieci wciągają się w zabawę w przymierzanie kapeluszy, łapanie piłeczki itp.).

Zwykle w czasie sesji fotografujemy nie tylko same dzieci, ale i całą rodzinę, warto więc świadomie wybrać strój również dla siebie. Pamiętajcie o chociaż jednej spójnej stylizacji dla Was wszystkich (np. wspomniane jeansy + białe koszulki, czy też wszyscy w stonowanych, pasujących do siebie kolorach). Mile widziane wszelkie Wasze uwagi dotyczące charakteru zdjęć. Poproszę Was o wyrażenie własnych oczekiwań po przyjściu do studio tak, aby zdjęcia na pewno się Wam podobały. Być może preferujecie zdjęcia czarno białe lub te wesołe z użyciem kolorowych teł? Czy większość zdjęć wykonamy dzieciom, czy skupimy się na całej rodzinie? Zapraszam do moich galerii na str. www.elefantti.pl, gdzie można zobaczyć różnorodność ujęć i stylizacji i wybrać coś dla siebie.
Prośba o przyniesienie obuwia zastępczego lub poproszę o poruszanie się po studio boso lub w skarpetkach – będziemy chodzić po papierowym białym tle. Buty dzieci – w przeciwieństwie do Waszych stóp – prawdopodobnie będą widoczne na zdjęciach, co warto wziąć pod uwagę przy wyborze stylizacji dla dzieci.

W czasie sesji proszę o nie wykonywanie zdjęć z własnych aparatów (polityka studio).

Zdjęcia można oczywiście dowolnie powielać w celach prywatnych, drukować w każdej formie, umieszczać na portalach społecznościowych itd.

Bardzo proszę pojawiać się na sesji na wyznaczoną godzinę; przyjście 30 min przed czasem może oznaczać, że nie będę mieć szansy odpocząć po poprzedniej sesji lub studio będzie jeszcze zamknięte.

Po upływie ok 2-3 tygodni wybrane przeze mnie zdjęcia (90% materiału odpada z powodu zamkniętych oczu, kiepskich minek itp.), zostaną poddane profesjonalnej obróbce i zamieszczone do Waszej akceptacji w chronionej hasłem galerii internetowej, do której drogą mailową otrzymacie login i hasło. W zależności od pakietu w galerii znajdzie się około 30-70 zdjęć.
Zdjęcia są Wam następnie przesłane pod wskazany adres w formie wysokiej rozdzielczości plików jpg na nośniku elektronicznym oraz w formie wysokiej jakości wydruków w formacie 15x21/lub 23cm w ozdobnym etui.

Proszę o dokonywanie płatności  w dniu sesji przelewem na nr konta podany w mailu informacyjnym potwierdzającym sesję.

Istnieje możliwość zmiany terminu sesji, prośba o taką informację możliwie na dzień przez sesją. Namawiam do zmiany terminu jeśli ktoś z Was jest np. przeziębiony.

PRZYGOTOWANIE DO SESJI NOWORODKOWEJ

Przed sesją noworodkową wysyłam rodzicom szczegółowy mail informacyjny, jak przygotować siebie i dziecko do sesji.

Stylizacje dla maluszka: stawiam na ujęcia naturalne, więc owijam maleństwo w owijki, odkładam na bean-bag, przykrywam kocykiem, podkładam poduszeczkę czy mini maskotkę. Nie układam dzieci w wymyślne pozycje, nie przebieram w wymyślne ubranka. Proszę miejcie na uwadze, że zdjęcia nie będą bardzo wystylizowane, postanowiłam postawić w 100% na naturalność.

Prośba o przyniesienie obuwia zastępczego - będziemy chodzić po papierowym białym tle. Zwykle jednak poruszamy się po studio w skarpetkach lub boso- bez obaw, jest tu bardzo ciepło i przytulnie.

W czasie sesji proszę o nie wykonywanie zdjęć przez rodziców z własnych aparatów (polityka studio).

Bardzo proszę pojawiać się na sesji na wyznaczoną godzinę; przyjście 30 min przed czasem może oznaczać, że nie będę mieć szansy odpocząć po poprzedniej sesji lub studio będzie jeszcze zamknięte. Czas przeznaczony na sesję- w przypadku sesji noworodkowej zakładamy ok. 2 godziny- zawiera również czas potrzebny na usypianie i pielęgnację dziecka.

Po upływie ok 2-3 tygodni wybrane przeze mnie zdjęcia (90% materiału odpada z powodu zamkniętych oczu, kiepskich minek itp.), zostaną poddane wstępnej obróbce i zamieszczone do Waszej akceptacji w chronionej hasłem galerii internetowej, do której drogą mailową otrzymacie login i hasło. W galerii znajdzie się minimum 15 zdjęć (zwykle dużo więcej do wyboru). Wybrane przez Was zdjęcia zostaną poddane dalszej obróbce (niedoskonałości skóry i tła).

Zdjęcia są Wam następnie przesłane pod wskazany adres w formie wysokiej rozdzielczości plików jpg na nośniku elektronicznym oraz w formie wysokiej jakości wydruków w formacie 15x21cm w ozdobnym etui/ pudełku.

Proszę o dokonywanie płatności  po sesji przelewem na nr konta podany w mailu informacyjnym potwierdzającym sesję.

Osoby, które w moim studio realizowały sesję ciążową mogą skorzystać ze zniżki- minus 100zł na sesję noworodkową:)

RODO

Obowiązek informacyjny do aktualnych i nowych klientów:

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.U.UE.L.2016.119.1) (dalej „RODO”) informujemy, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Elafantti Elżbieta Kubat, ul. Okrzei 8 m.25, 03-710 Warszawa, NIP 6391458277, REGON 145345011 (dalej „Administrator”);
 2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu:
 • realizacji usług świadczonych przez Administratora na podstawie art. 6 ust. 1 pkt b) RODO (w celu wykonania umowy),
 • przesłania oferty sesji fotograficznych przez Administratora na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) RODO (zgoda udzielona Administratorowi przez osobę, której dane dotyczą),(jeżeli zgoda została wyrażona przez Panią/Pana).
 • Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą podmioty zewnętrzne przetwarzające dane w imieniu Administratora na podstawie umów powierzenia (np. hostingodawca);
 • Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej;
 • Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres realizacji usług świadczonych przez Administratora oraz przez okres wynikający z przedawnienia roszczeń, praw konsumenta, prowadzenia księgowości czy innych uprawnień w tym zakresie;
 • W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przez Administratora, przysługują Pani/Panu określone uprawnienia:
 • ma Pani/Pan prawo do informacji, jakie dane osobowe dotyczące Pani/Pana przetwarzane są przez Administratora oraz do otrzymania kopii tych danych (tzw. prawo dostępu);
 • jeżeli przetwarzane dane staną się nieaktualne lub niekompletne (lub w inny sposób niepoprawne) ma Pani/Pan prawo zażądać ich sprostowania;
 • w pewnych sytuacjach może Pani/Pan zwrócić się do Administratora o usunięcie swoich danych osobowych, tj. kiedy dane przestaną być potrzebne Administratorowi do celów, o których Panią/Pana informował; kiedy cofnie Pani/Pan zgodę na przetwarzanie danych (o ile Administrator nie ma prawa przetwarzać danych na innej podstawie prawnej); jeżeli do przetwarzania doszłoby niezgodnie z prawem; albo jeśli konieczność usunięcia danych wynika z obowiązku prawnego Administratora;
 • Administrator przetwarza Pani/Pana dane osobowe w celu przedstawienia oferty sesji fotograficznych. W przypadku takiego przetwarzania ma Pani/Pan możliwość wyrażenia sprzeciwu. W konsekwencji Administrator przestanie przetwarzać Pani/Pana dane osobowe w opisanym wyżej celu;
 • Pani/Pana zgoda może być w dowolnym momencie cofnięta w wiadomości mailowej wysłanej do Administratora. Będzie to miało ten skutek, że przetwarzanie, które dokonane zostało przed cofnięciem zgody nie przestanie być zgodne z prawem, natomiast po cofnięciu zgody Administrator nie będzie przetwarzał danych w celach, dla których zgoda była wyrażona, co jednocześnie uniemożliwi przedstawienie Pani/Panu oferty Elefantti;
 • jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzane dane osobowe są nieprawidłowe, przetwarzanie jest niezgodne z prawem lub Administrator nie potrzebuje już określonych danych albo kiedy wniesie Pani/Pan sprzeciw wobec przetwarzania, może Pani/Pan także zażądać, aby przez określony, potrzebny czas (np. sprawdzenia poprawności danych lub dochodzenia roszczeń) Administrator nie dokonywał na danych żadnych operacji, a jedynie je przechowywał;
 • Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
 • Zbierane dane nie podlegają profilowaniu.
 • Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest warunkiem przedstawienia oferty, zawarcia umowy i realizacji usług. Jest Pani/Pan zobowiązana do ich podania a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości realizacji usług przez Administratora.