UNIKALNE ZDJĘCIA RODZINNE

Zdjęcia rodzinne zawsze cieszyły się ogromną popularnością, choć na przestrzeni lat wyraźnie zmieniła się ich formuła: od pozowanych ujęć na malowanym tle wybieramy dziś chętniej naturalne pozy i mniej formalny strój. Prym w tego typu fotografii wiodą tu głownie duże miasta z Warszawą na czele, bo moi goście przyjeżdżają często z okolic Warszawy w poszukiwaniu studio realizującego ten styl fotografowania.

Przebieg sesji z udziałem dzieci i same zdjęcia rodzinne, które wszyscy zachowaliśmy z dzieciństwa są dokładnym przeciwieństwem tego, co sama staram się realizować w moim studio  Zdjęcia – zarówno te rodzinne jak i fotografia dziecięca – mają odzwierciedlać naturalne zachowania moich modeli, przykładam więc wielką wagę do tego, by moi goście czuli się w studio swobodnie i pozowali w sposób nieskrępowany. Zwykle udaje mi się nawiązać bliski kontakt z całymi rodzinami, za co zbieram podziękowania od rodziców i uśmiechy najmłodszych. Wszystkim nam zależy przecież na przyjemnej atmosferze w czasie sesji, bo ta czytelna jest później na samych fotografiach. Wspólnie więc inicjujemy rodzaj zabawy z dziećmi, prowokujemy je do śmiechu sprawdzonymi – a często również improwizowanymi – metodami. Warszawa oferuje usługi wielu fotografów realizujących zdjęcia rodzinne, tym większym komplementem jest zawsze dla mnie sesja osób, które wybrały moje studio z polecenia lub kolejna sesja moich gości wracających do mnie ponownie.

rodzinne1

Wiele osób wybierając moje studio specjalizujące się w fotografii dziecięcej i ciążowej pyta, czy w czasie sesji mogą powstać również zdjęcia typowo rodzinne: odpowiedź jest oczywista: tak! Większość osób decyduje się na wykonanie większości ujęć samych dzieci i kilku wspólnych zdjęć rodzinnych (wszyscy zwykliśmy fotografować naszą pociechę w objęciach naszej drugiej połowy i wszyscy mamy ten sam problem: brak wspólnych zdjęć całej rodziny w naszych domowych albumach).

Na sesje rodzinne często zapraszani są dziadkowie czy chrzestni naszych dzieci- wszyscy są mile widziani, ale zwykle proszę o wcześniejsze ustalenie ze mną szczegółów przebiegu takiej sesji (ograniczenia gabarytowe mojego studio w Warszawie).