Home fotografia dziecięca Warszawa zdjęcia w ciąży Warszawa sesja ciążowa Warszawa nasze studio my lokalizacja naszego studia kontakt sesja dzieci Warszawa zdjęcia dzieci Warszawa fotografia Warszawa zdjęcia z brzuszkiem Warszawa

Unikalne zdjęcia niemowląt

Przyszli rodzice goszczący w moim studio w czasie sesji ciążowej pytają mnie często, w jakim wieku najlepiej wykonywać zdjęcia niemowląt. To trudne pytanie, bo każdy moment wydaje się być odpowiedni.

Okres niemowlęcy jest wyjątkowo krótki, nasze dzieci tak szybko z noworodka zamieniają się w siedzącego bobaska. Jeśli chcemy sportretować nowonarodzone dziecko, warto wykonać zdjęcia w 3-6 tygodniu życia. Studio można odwiedzić bez obaw o bezpieczeństwo maleństwa i konieczność pielęgnacji czy karmienia w czasie sesji, bo i studio i fotograf specjalizujący się w fotografii dziecięcej są przygotowani na tę sytuację.

Oczywiście maluch może o umówionej na sesję porze nie być w najlepszej kondycji (jego nastrój jest oczywiście nie do przewidzenia) ale czas przeznaczony na sesję pozwala na spokojne ukojenie czy zaspokojenie potrzeb maluszka (często zresztą proponuję wykonanie kilku zdjęć w czasie karmienia niemowląt piersią). Maleństwo najlepiej czuje się w ramionach rodziców i takie zdjęcia rodzinne zwykle przeważają podczas sesji niemowląt (ujęcia pokazujące tylko maleństwo na rękach rodziców czy ujęcia całych sylwetek rodziców wraz z maleństwem). Zdjęcia rodzinne pozwalają tu nie tylko na pokazanie więzi z maleństwem ale też podkreślają miniaturowość niemowlęcia, którą z niedowierzaniem będziemy wspominać kiedyś oglądając fotografie. Zdjęcia samych niemowląt to zwykle ujęcia maluszka bezpiecznie ułożonego w koszykach, opatulonego kocykiem czy nagiego bobaska np. w samej czapeczce. Chętnie pokazuję też w detalu miniaturowe rączki i stópki dziecka, wraz z rodzicami zwykle zresztą nie mogę się oprzeć zachwytom nad urokiem tak maleńkiego człowieka.

zdjęcia niemowląt - Warszawa

W wieku 3-6 miesięcy niemowlę unosi już samodzielnie główkę i chętnie leży na brzuszku, co pozwala na wykonanie innych niż w przypadku noworodka ujęć. Maluszek mniej śpi, reaguje na bodźce z otoczenia, odwzajemnia uśmiech, można więc sportretować roześmianą buzię, pokazać zmieniający się jeszcze kolor oczu czy pierwsze ząbki. Wybór najbardziej odpowiedniego czasu na zrealizowanie zdjęć niemowląt nie jest więc łatwy i pozostawiam go rodzicom.

Jedno jest pewne: warto odwiedzić studio w czasie pierwszych 6 miesięcy życia naszego dziecka i zatrzymać ten wyjątkowy czas na profesjonalnych fotografiach. W Warszawie wielu fotografów zajmuje się fotografią niemowląt (zdjęcia wykonywane są często w warunkach domowych), tym większym komplementem jest dla mnie ponowny wybór przez moich klientów mojego warszawskiego studio i realizacja zdjęć rodzinnych w szerszym gronie

Realizacja: strony internetowe - DevilArt